Neden CRM Kullanılmalıdır? CRM İle İlgili Her Şey!

Neden CRM?

Çağımızda her sektör için önemli bir yere sahip olan CRM uygulamalarını, tüm bilinmeyenleri ve NEDEN CRM KULLANMALIYIM sorusunun cevabını sizler için veriyorum. Hala okumayanlar için, bir önceki yazımda sizlerle Türkçe CRM’in Artıları Nelerdir? CRM Neden Kullanılmalıdır? paylaşmıştım. Link üzerinden inceleyebilirsiniz…

CRM uygulaması, hemen her sektörde ve işte kullanıma açık ve karlılık sağlayabilecek bir yazılım uygulamasıdır. Gündelik hayattan bir örnek vermek gerekirse… Çağımızda her an yeni bir gelişmeye ve oluşuma şahit olmaktayız. Nitekim eski atölyelerin yerini, daha yeni ve büyük atölyeler alırken.. Mahalle bakkallarının yerini ise, hipermarketler yani market zincirleri almıştır. Globalleşen dünya ve gelişen internet teknolojileri ile beraber her şey değişiyor ve gelişiyor olsa bile, insan özünde hala aynı insandır. Bakkaldan da, süper marketten de alışveriş yapıyor olsa… Gittiği her yerde kendini özel hissettiği için, satın alma süreci geliştirmektedir. Hizmet vermekte olduğunuz sektör ne olursa olsun, potansiyel bir müşteriyi kazanmak için ona özel olduğunu hissettirmeniz gerekir. Bu sebeple ise, ihtiyaca yani soruna yönelik çözüm odaklı bir hizmet politikasının belirlenmesi gerekir. Daha verimli ve kaliteli çalışma şartlarının benimsenmesi, doğrudan ihtiyaca yönelik çözüm üretmekte önemli rol oynamaktadır.

 

neden-crm

 

Doğru CRM Hangisi?

CRM çözümleri incelendiğinde, çözümler arasında oldukça büyük benzerlikler görülmekte olsa da bu çözümlerin temel bazı farklılıkları da gözlemlenmektedir. Şirketler, kullanacakları çözümü seçerken önce ihtiyaçlarını iyi analiz etmeli ve bu ihtiyaçları karşılayacak, tüm ekibin rahatça kullanabileceği bir çözüme yönelmelidir.  Burada ortak ekip kararı almak oldukça elzem bir konudur.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir