Türkçe CRM Nedir? Türke CRM’in Artıları Nelerdir?

Türkçe CRM

Bugün sizlerle, Türkçe CRM ‘in artıları ve satın alma süreçleriyle ilgili bilgi paylaşacağım. Bir önceki yazımızda, CRM Yazılımı Nedir? Faydaları Nelerdir? Neye Yarar? sorularına yanıt vermiştik. Bu yazımızda ise, CRM (Customer Relationship Management) yazılımının Türkçe olmasının artıları ve neden CRM yazılımı satın alınıp, kullanılmalıdır? artıları ve faydaları nelerdir? onları işleyeceğiz. Kafanıza takılan tüm soruları, sormaktan lütfen çekinmeyiniz.  Kalkış için kemerlerinizi bağladınız ve artık her şey için hazırsanız, başlıyoruz.

 

türkçe crmTürkçe CRM’in Artıları Nelerdir?

Türkçe CRM’in en büyük artılarından biri; küçük ölçekli işletmelerin, anonim şirketlerin ve firmaların var olan veya potansiyel müşteri adayları ile kurdukları ilişkileri en verimli, en etkin ve sonuç olarak da en karlı hale getirmek ve kar marjını arttırmak için kullandıkları yöntemler bütünüdür. CRM çözümleri, kuruluşların tüm müşteri etkileşimlerinin tek kaynakta kaydedildiği ve satış sürecinin takip edilebildiği bir platform sunarak; daha iyi iç iletişim, daha iyi müşteri hizmeti, daha iyi yönetilen satış organizasyonu ve daha çok satış, doğal olarak da daha büyük karlılık sağlamaktadır. Tüm bu kazanımların yanı sıra, CRM yazılımınızın Türkçe olmasının en büyük artısını uygulamada çalışırken göreceksiniz. Bir problem yaşadığınızda, teknik desteğe ihtiyaç duyduğunuzda kendinizi ifade etme süreciniz ve karşınızda bir muhatap bulma süreciniz ile Türkçe CRM kullanmanın faydalarını sonuna kadar yaşamış olacaksınız.

türkçe-crm-nedirCRM Neden Satın Alınma ve Kullanılmalıdır?

Global bir köy haline gelen dünyada, internet’in gelişimi ve geldiği konumu yadsınamaz bir gerçektir. Bilişim ve Teknoloji alanlarının sürekli gelişmesiyle birlikte, her şey değişmektedir. Bu değişime insanın özü, doğası ve kültürel normları da dahildir. Artık insanların satın alma alışkanlıklarını, gittikleri kafeleri ve hatta temel ihtiyaçlarını bile, teknoloji belirlemektedir. Sosyal ağların insan hayatına doğrudan müdahale ettiği günümüzde, satış ve pazarlama süreçlerini buna uygun hale getirmek zorunluluk haline gelmiştir. Satın alma evresinin gelişmesi için, müşterinin kendisini özel hissetmesi gerekmektedir. Bu süreçleri takip ve kontrol altına alabilmek için, CRM yazılımları bir şart değil, temel ihtiyaçtır. CRM yazılımları ile; müşteriye özel notlar düşebilir, talep kayıtları oluşturabilir, cari takibi sağlayabilir ve tüm süreci uçtan-uca yönetebilirsiniz. CRM satın alma ve kullanma sürecini belirlenmesi için, öncelikle ihtiyaca yönelik çözüm odaklı bir hizmet politikasının belirlenmesi gerekir. İzlenecek yol için senaryo belirlenmesi ve buna uygun hareket edilmesi önemli bir husustur. Satacağınız hizmet ne kadar nitelikli olursa olsun, potansiyel müşteri adayınız da “bu hizmete ihtiyacım var!” duygusunu mutlak olarak uyandırmanız gerekmektedir. Tüm bunların yanı sıra, CRM programı ile müşteri kayıtlarının bir arada tutulmasını ve yapılan satışların kontrol altına alınmasını oldukça kolaylaştırmaktadır. En büyük artılarından biri ise, mevcut ve potansiyel müşterilerimizi daha yakından ve iyi tanımamıza olanak sağlamaktadır. Tüm bu gelişmeleri ele aldığımızda, CRM satın alma süreci şekillenmekte ve kullanım hususu zorunlu hale gelmektedir. CRM uygulamaları ile ilgili kafanıza takılan soruları ve çözemediğiniz konuları yorum olarak yazmaktan lütfen çekinmeyin.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir