Google Ads Danışmanlığı

google adsGoogle Ads Nedir?

Google AdWords ya da yeni ismiyle Google Ads nedir? sizlere kısaca anlatacağım. Her gün milyarlarca insan internet ortamında farklı arama motorlarını kullanarak farklı anahtar kelimelerle aramalar yapıyorlar. Bilindiği gibi Google bu alanda halen dünya üzerindeki en çok kullanılan arama motoru konumunda.

Google Ads danışmanlığı, Google’ın reklam servisi için verilen danışmanlık hizmeti modelidir. Google Ads kısaca kendi seçtiğiniz reklam tipini, belirlediğiniz bütçe ile seçtiğiniz hedef kitleye sunmanızı sağlar. Ads reklamları arasında; metin reklamları, görsel reklamlar, duyarlı reklamlar ve Youtube reklamları en çok tercih edilen reklam modelleridir.

Reklamınız gösterildiğinde değil, tıklanıldığında size ücret yansıması olmaktadır. Tıklama ücretleri, ilgili anahtar kelimenizin rekabet durumuna göre şekillenmektedir. Eğer rekabeti çok olan bir alanda reklam veren olacak iseniz, çok iyi bir Ads optimizasyonuna ihtiyacınız vardır. Google en yüksek teklifi siz veriyor olsanız dahil, parayı verdin reklamın en ön sırada olacak garantisini asla vermez. Yayımlanan reklamın ilk üçte çıkmasının temel unsurları; reklam kalite puanı, reklam alaka düzeyi ve site/sayfa hızınız etkilidir. Burada iyi bir Google Ads danışmanlığı hizmetine ihtiyacınız vardır.

 

SEM Nedir? (Search Engine Marketing)

SEM kelimesi, Search Engine Marketing kısaltmasıdır. Kısacası arama motoru pazarlaması demektir.
Web sitenizde bir ürün ya da hizmet satıyorsanız, SEO danışmanlığı çalışmaları pazarlama başarısı için yeterli olmayacaktır. Ciddi bir pazarlama stratejisi için SEM kullanmak özellikle yeni başlayanlar için daha hızlı kazanç elde edebilmek için zorunludur. SEM sadece Google Ads reklamlarını kapsamaz. Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn ve diğer tüm sosyal mecralara vereceğiniz ücretli reklamlar SEM’e dahildir. Bu çalışmalar, aynı anda birçok müşteriye sahip olmanıza olanak sağlayacaktır. SEM danışmanlığı ile, kısa sürede tanınmak ve hemen para kazanmaya başlamak mümkündür.

 

sem danışmanlığı

 

Google Ads Danışmanlığı ve SEM Danışmanlığı Nedir?

Google Ads danışmanlığı, sitenize ve size özel bir Ads uzmanını birim/maliyet ile kiralayarak sizin için çalışmasını sağlamanızdır. SEM danışmanlığı kısaca; sitenizin tüm Google ve diğer arama motorları ile sosyal medya reklamlarının yapılandırılması ve planlanması ile, sektörünüze ve size özel olarak sunulan bir hizmettir.

 

Peki Nereden Başlamalıyım?

Öncelikle “Google Ads ve SEM Nedir?” sorularına cevap vermeye çalıştım. Tabi ki ne kadar derinlemesine de anlatsam, bu bir danışmanlık hizmetidir. Her web sitesinin, her projenin kendine has yapısı olması nedeniyle, projeye özel çalışma yapılması önemlidir. İyi bir uzman, projeyi tabi tutacağı analizler neticesinde, doğru bir çalışma planı oluşturarak, işlemlerine başlamalıdır. “Nasıl olacak bu iş?” ve “Bu işi nasıl yapacağız?” gibi soruları kafanıza takmanıza gerek yok. Gelin sektörünüze özel SEM stratejinizi bugün birlikte belirleyelim.

 

Eğer sizde aşağıdaki yazacağım maddeleri içeren bir kurumsal SEM danışmanı arıyorsanız, doğru yerdesiniz…

NELER YAPIYORUM?

  • Sektör, rakipler ve rekabet analizi
  • Hedef anahtar kelimelerin araştırılması ve belirlenmesi
  • Çeşitli izleme ve iyileştirme optimizasyonları (UI/UX)
  • Site hızı analizi, önerileri ve optimizasyonu
  • Sektöre göre “Google Ads, Instagram, Facebook, LinkedIn” gibi mecraların ön analizi ve çalışması
  • Çalışmalarla belirlenen analize uygun reklam çalışmalarına başlanması
  • Sektöre uygun re-marketing ve pazardaki yeni kitlelerin ön analizi ve çalışması
  • Yol haritası belirleme ve raporlama

SEO ve Google Ads ile ilgili danışmanlık hizmetlerim için: hi@batuhann.com adresime mail atabilirsiniz.