Google Ads/AdWords Reklam Danışmanlığı

google-ads-nedirGoogle Ads Reklamları Nedir?

Her gün milyarlarca insan internet ortamında farklı arama motorlarını kullanarak farklı anahtar kelimelerle aramalar yapıyorlar. Bilindiği gibi Google bu alanda halen dünya üzerindeki en çok kullanılan arama motoru konumunda. Google Ads kısaca kendi seçtiğiniz reklam tipini, belirlediğiniz bütçe ile seçtiğiniz hedef kitleye sunmanızı sağlar. Ads reklamları arasında; metin reklamları, görsel reklamlar, duyarlı reklamlar ve Youtube reklamları en çok tercih edilen reklam modelleridir.

Reklamınız gösterildiğinde değil, tıklanıldığında size ücret yansıması olmaktadır. Tıklama ücretleri, ilgili anahtar kelimenizin rekabet durumuna göre şekillenmektedir. Eğer rekabeti çok olan bir alanda arama ağı reklam vereni olacak iseniz, çok iyi bir Google Ads optimizasyonuna ihtiyacınız vardır. Google’a en yüksek reklam teklifini siz veriyor olsanız dahi, Google sizin reklamınızı en ön sırada gösterme garantisini asla vermez. Arama ağı reklam sıralaması; reklam kalite puanı, reklam alaka düzeyi ve site/sayfa hızı ile belirlenir. Burada çok iyi bir Google Ads Danışmanlığı hizmeti almanıza ihtiyaç vardır.

 

Google Ads / AdWords Reklam Danışmanlığı Nedir?

google-reklam-danışmanı

Google Ads yani eski adıyla Google AdWords reklam danışmanlığı, sitenize ve size özel bir Google Ads Danışmanını saat/maliyet ile kiralayarak sizin için çalışmasını sağlamanızdır. Google Ads danışmanlığı, Google’ın reklam servisi için verilen danışmanlık hizmeti modelidir. Google Ads Reklam Danışmanı kısaca size; Google reklamlarının planlanması ve yapılandırılması ile sektörünüze ve size özel bir danışmanlık sunmaktadır. Bu hizmet sunulurken, maliyetlerinizin artmaması ve rakiplerinizden geri kalmamanız adına oldukça dikkatli olunmalıdır. Aksi taktirde harcamalarınız çok yüksek olsa bile geri dönüşleriniz beklentinizin çok altında kalabilir.

 

Google Ads / AdWords Reklam Danışmanı Kimdir ve Ne Yapar?

Google Ads Danışmanı, reklamların kurulumu ve optimizasyonu hakkında bilgi ve deneyim sahibi olan, bu alanda deneyimli olup doğru reklam türleri ve süreçleri ile firmaların olumlu geri dönüşümler almasını sağlayan, reklamların işlevselliğini, dönüşüm süreçlerini ve müşteri geri dönüşlerini arttırabilen ve tüm bu geri dönüşler ile reklamın anlatmak istediğini doğru okuyup hedefleyebilen kişilerdir. Google Reklam Danışmanı seçerken oldukça dikkatli olunmalı ve mümkün oldukça Google Partner ajansı olan yerlerden hizmet alınmalıdır.

 

google ads reklam danışmanlığı

 

SEM Nedir? (Search Engine Marketing)

SEM kelimesi, Search Engine Marketing kısaltmasıdır. Kısacası arama motoru pazarlaması demektir. Web sitenizde bir ürün ya da hizmet satıyorsanız, SEO danışmanlığı çalışmaları pazarlama başarısı için yeterli olmayacaktır. Ciddi bir pazarlama stratejisi için SEM kullanmak özellikle yeni başlayanlar için daha hızlı kazanç elde edebilmek için zorunludur. SEM sadece Google AdWords reklamlarını kapsamamaktadır. YouTube, Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn ve diğer tüm sosyal medya mecralarına vereceğiniz ücretli reklamlar SEM reklam hizmetine dahildir. Bu çalışmalar, aynı anda birçok müşteriye sahip olmanıza olanak sağlayacaktır. SEM danışmanlığı ile kısa sürede tanınmak ve hemen para kazanmaya başlamak mümkündür.

DAHA FAZLA BİLGİYE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

Ücretsiz bilgi almak için, bizi hemen arayın.

Google Ads Reklamlarına Nereden Başlamalıyım?

Her web sitesinin, her projenin kendine has yapısı olması sebebiyle projeye özel çalışma yapılması önemlidir. İyi bir Google Ads Danışmanı, projeyi tabi tutacağı analizler neticesinde, doğru bir çalışma planı oluşturarak işlemlerine başlamalıdır. Size özel Google Ads reklam danışmanlığı hizmeti için, gelin sektörünüze özel stratejinizi bugün birlikte belirleyelim.

 

Google Ads Hizmetinizi, Doğru Ajanstan Alın!

google-ads-danışmanı-batuhann

Google Ads Reklam Fiyatları ve Reklam Ücretleri Nasıl Hesaplanıyor?

Her web sitenin birbirinden farklı olduğu gibi, her reklam sürecide birbirinden farklıdır. Reklam fiyatlarının ve ücretlerinin hesaplanması birkaç temel unsura dayanır.

  • Aranma hacimleri yoğunluğu fiyatlandırmayı etkiler.
  • Sektörlerin büyüklüğü ve rekabet hacimlerinin zorluğu fiyatlandırmayı etkiler.
  • Websitenin mevcut durumları fiyatlandırmayı etkiler.
  • Reklam kalite puanları fiyatlandırmayı etkiler.

 

Google Ads’e Reklam Veriyorum, Ancak Telefonum Çalmıyor Neden?

Bilgisi olsun ya da olmasın herkes Google’a kolaylıkla reklam verebilir. Google yeni reklam verecek olan kullanıcıları/müşterileri kazanmak adına 2 mod ile reklam vermeyi sağlamaktadır. Bunlardan ilki Akıllı Mod ve ikincisi ise Uzman Modudur.

Akıllı mod ile verilen reklamların tamamı “geniş eşleme” ile yayına çıkar. Bu size daha fazla para harcatır iken kitlenize ulaşmanızı neredeyse imkansız kılar. Uzman modu ile reklam vermek ise doğru yönetilmesi gereken zorlu bir süreçtir. Kısacası herkes Google’a reklam verebilir ancak herkes Google’a verimli reklam veremez. Google reklamlarına çok para harcıyor olsanız dahi, reklamlarınız doğru hedef kitleye ulaşmadığı için dönüşümleriniz ve telefon çağrılarınız hep düşük kalacaktır. Gelin işinizi birlikte büyütelim. Google Partner Ajansı olan Batuhann.com ile online dünyada kazanmaya başlayın.

Bazı Müşterilerimiz;

batuhann-referanslar