Sosyal Medya Uzmanı

Sosyal Medya Uzmanı

Sosyal Medya Uzmanı, sitenize ve size özel bir uzmanı birim/maliyet ile kiralayarak sizin için çalışmasını sağlamanızdır. Sosyal Medya Uzmanı kısaca; Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter, TikTok gibi sosyal medya platformları/mecraları için reklamların planlanması, oluşturulması ve yapılandırılması ile sektörünüze ve size özel olarak sunulan bir danışmanlık hizmetidir.

 

sosyal-medya-uzmanı

 

Sosyal Medya Reklamları ve Reklamcılığı Nedir?

Sosyal Medya Reklamcılığı kelimesi; Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter gibi sosyal medya platformlarında, ürününüz, hizmetiniz ya da şirketiniz ile ilgili oluşturacağınız reklamlarla, doğru hedef kitleye ulaşmanızı sağlayan reklam ve reklamcılık modelidir. Sosyal Medya hesaplarınız üzerinden bir ürün ya da hizmet satıyorsanız, sadece paylaşım ya da içerik çalışmaları yapmak pazarlama başarısını yakalamak için yeterli olmayacaktır. Ciddi bir pazarlama stratejisi için; Sosyal Medya reklamcılığını kullanmak, pazarlamaya yeni başlayanlar için daha hızlı kazanç elde edebilmek adına zorunludur. Bu çalışmalar, aynı anda birçok müşteriye sahip olmanıza olanak sağlayacaktır. İyi bir Sosyal Medya Uzmanı ile kısa sürede tanınmak ve hemen para kazanmaya başlamak mümkündür. Burada en elzem konu, iyi bir Sosyal Medya Uzmanı ile çalışmaktan geçmektedir. Sosyal Medya’da başarı, sektöre özel çalışma ile mümkündür.

 

Sosyal Medya Reklamlarına Nereden Başlamalısınız?

Her hesabın ve her projenin kendine has yapısı olması sebebiyle projeye özel çalışma yapılması önemlidir. İyi bir Sosyal Medya uzmanı, projeyi tabi tutacağı analizler neticesinde, doğru bir çalışma planı oluşturarak işlemlerine başlamalıdır. Gelin sektörünüze özel Sosyal Medya reklam stratejinizi bugün birlikte belirleyelim. Dilerseniz Sosyal Medya reklamlarınızı, Google Ads reklamları ile besleyerek kazanma sürecinizi hızlandıralım. Yapmanız gereken tek şey; Google Ads Danışmanlığı sayfamı ve hizmetimi incelemek.

 

REKLAM DANIŞMANLIĞI HİZMETİNDE NELER YAPIYORUM?

  • Sektör, rakipler ve rekabet analizi
  • Hedef kategorilerin ve reklamların araştırılması ve belirlenmesi
  • Hesaplar üzerinde çeşitli izleme ve iyileştirme optimizasyonları (UI/UX)
  • A/B test ile çeşitli reklam analizi, önerileri ve optimizasyonu
  • Sektöre özel reklam mecralarının belirlenmesi
  • Çalışmalarla belirlenen analize uygun reklam çalışmalarına başlanması
  • Sektöre uygun re-marketing ve pazardaki yeni kitlelerin ön analizi ve çalışması
  • Dönüşüm reklamları, benzer hedef kitleler ve pazardaki diğer kitleler çalışması
  • Yol haritası belirleme ve raporlama

DAHA FAZLA BİLGİYE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

Ücretsiz bilgi almak için, beni hemen arayın.

Sosyal Medya Hizmetinizi, Doğru Uzmandan Alın!

sosyal-medya-uzmanı-batuhann

Referanslarım Kimler?

batuhann-referanslar