SEO Uzmanı

SEO Uzmanı

SEO Uzmanı, sitenizin tüm eksik analizini, hatalarınızı ve yapılması gerekenleri sektörünüze ve size özel olarak sunan bir hizmet modeli olarak nitelendirilebilir. SEO uzmanı seçerken, çok dikkatli olunmalıdır.

SEO uzmanı SEO danışmanlığı kapsamında; site içi optimizasyon, site dışı optimizasyon, backlink analizi, backlink temizliği, rakip analizi, anahtar kelime analizi, sosyal medya analizi gibi birçok dijital faktörde raporlamalar sunarak size rehberlik etmektedir. Bu sayede, firmanızın internetteki online itibarını ve prestijini daha etkin yöneterek firmanız ile hedef kitleniz arasında etkili bir iletişim oluşturmanızı mümkün kılar.

seo-uzmanı

SEO’ya Nereden Başlamalıyım?

Her web sitesinin, her projenin kendine has yapısı olması sebebiyle projeye özel çalışma yapılması önemlidir. İyi bir SEO uzmanı, projeyi tabi tutacağı analizler neticesinde, doğru bir çalışma planı oluşturarak işlemlerine başlamalıdır. Size özel SEO danışmanlığı hizmeti için, gelin sektörünüze özel SEO stratejinizi bugün birlikte belirleyelim. Ücretsiz site analizi talebi için, bana WhatsApp üzerinden yazmanız yeterlidir. Ayrıca hala incelemediyseniz şu içeriğime: Öğrenme Garantili En Kapsamlı SEO Rehberi mutlaka göz atın.

 

Backlink (Link İnşası) SEO Değildir!

En önemli konulardan biri de, kesinlikle sadece anahtar kelime bazlı çalışmalar yapmamaktayım. SEO bir süreçtir ve doğru yönetilmesi gerekir. Aksi taktirde Google sitenizi SPAM olarak algılar ve geri dönüşü olmayan sorunlar ortaya çıkmaya başlar. Eğer sitenizi emek ve değer veriyor iseniz… Paketçi diye tabir edilen, yalnızca link inşası yaparak SEO yaptığını zanneden ve size sıralama sözü veren kişilerden uzun durun! Çünkü Google için; Doğal olmak, her şeydir. Günümüzde herkes, SEO Uzmanı olduğu için bu tarz problemler sıkça yaşanmakta ve birçok kişi ve kurum maddi/manevi zarara uğratılmaktadır.

 

SEO Uzmanı Neler Yapar ve Hangi Çalışmaları Sağlar?

 • Sektör, rakipler ve rekabet analizi
 • Hedef anahtar kelimelerin araştırılması ve belirlenmesi
 • Site içi optimizasyon
 • Tüm imlemelerin yeniden inşası
 • Site hızı analizi, önerileri ve optimizasyonu
 • SEO testleri ve site denetimleri
 • Çeşitli izleme ve iyileştirme optimizasyonları (UI/UX)
 • Arama motorları tarafından alınmış cezaları iyileştirme
 • Sayfalama ve yinelenen içerik düzenlemesi
 • Eski, güncelliğini yitirmiş ve kırık linklerin düzenlenmesi
 • Görseller ve gömülü videolar için optimizasyon
 • Yol haritası belirleme ve raporlama

 

istanbul-seo-uzmanı

SEO Fiyatları ve SEO Ücretleri Nasıl Hesaplanıyor?

Her websitenin birbirinden farklı olduğu gibi, her SEO sürecide birbirinden farklıdır. SEO fiyatlarının ve ücretlerinin hesaplanması birkaç temel unsura dayanır.

 • Aranma hacimlerinin yoğunluğu fiyatlandırmayı etkiler.
 • Sektörlerin büyüklüğü ve rekabet hacimlerinin zorluğu fiyatlandırmayı etkiler.
 • Websitenin mevcut sıralama durumları ve süreç durumları fiyatlandırmayı etkiler.

 

SEO Süreçleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 1. Arama motoru optimizasyonu SEO’da başarılı olmanın net bir süresi var mıdır?

  Her sektörün büyüklüğü ve rekabeti farklı olduğu için, süreç analizi yapıldıktan sonra ortalama bir süre verilebilir. Ancak unutmamak gerekir! Kimse Google çalışanı değildir ve süreçler öngörülemeyen sebeplerle uzayıp/kısalabilir.

 2. Hangi süreden sonra SEO çalışması yapılması doğrudur?

  Güncel hayatımızda nasıl eski markalara daha fazla güveniyor ve marka ismiyle ticaretin daha güvenli olduğunu düşünüyor isek… Google’ın da böyle bir algısı ve çalışma mantığı vardır. Google’ın her websiteyi tanıma ve öğrenme süreci vardır. Bu sebeple, ben henüz 2 ayını doldurmamış yeni siteler için çalışma yapmamaktayım.

 3. Sitemizin tasarımındaki ve hızındaki problemleri iyileştiriyor musunuz?

  Google’ın websiteler’de önemsediği 2 temel unsur; kullanıcı deneyimi (UI&UX) ve sayfaların hızlı açılması konusudur. Süreç analizinizi ve planlamanızı yaparken, websitenizdeki iyileştirilmesi gereken noktaları tespit ediyorum. Ardından siteniz üzerindeki kullanıcı deneyimini ve dolaylı olarak aksiyonu artıracak iyileştirmeleri ve hız sorununuzu kalıcı olarak çözüyorum.

 4. Yaptığınız çalışmalardan sonra Google tarafından cezalandırılma durumu var mı?

  SEO süreci doğal olduğu taktirde, Google tarafından desteklenen bir süreçtir. O sebepledir ki, kendi kendinize ya da işin ehli olmayan kişiler tarafından yapılan çalışmalar ve yürütülen süreçler daima risklidir. İşinin ehli olan birinden, SEO Danışmanlığı hizmeti almak bu sebeple en elzem konudur.

DAHA FAZLA BİLGİYE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

Ücretsiz bilgi almak için, beni hemen arayın.

SEO Hizmetinizi, Doğru SEO Uzmanından Alın!

seo-uzmanı-batuhann

Referanslarım Kimler?

batuhann-referanslar

Ofisim Nerede?