SEO Danışmanlığı ve SEO Danışmanı

SEO Nedir ve Neden Yapılır?

SEO, Search Engine Optimization yani Türkiye’de bilinen adıyla Arama Motoru Optimizasyonu, sitelerin daha yüksek konumlarda sıralama alması için yapılan çalışmalar bütünüdür. Her web site sahibi, sitesinin daha fazla organik ziyaretçi alması için ilk sayfada ve iyi bir konumda yer almak ister. Çünkü SEO size para harcamadan, müşteri kazanma imkanı tanır.

Durum böyle olunca arama motoru optimizasyonu ve arama motorlarıyla uyumlu olma zorunluluğu kaçınılmaz bir hal alır ve kullanıcıların daha kolay ve hızlı ulaşabilecekleri bir web sitesi sunmak hedeflenir. Bu yönüyle SEO, web sitelerinin daha anlaşılır, kolay kullanıma sahip ve ziyaretçiye aradığı şeyi verebilecek seviyeye gelmesine de yardımcı olur.

 

SEO Danışmanlığı Nedir?

batuhann-seo-danışmanlığı

SEO danışmanlığı, sitenize ve size özel bir SEO danışmanını saat/maliyet ile kiralayarak sizin için çalışmasını sağlamanızdır. Sitenizin tüm eksik analizini, hatalarını ve yapılması gerekenleri sektörünüze ve size özel olarak sunan bir danışmanlık hizmeti olarak nitelendirilebilir. SEO Danışmanı seçerken, çok dikkatli olunmalıdır.

SEO Danışmanlığı kısaca; web sitelerin ilk sayfada ve iyi bir konumda yer alması için sağlanan danışmanlık modeline verilen isimdir.

 

SEO Danışmanı Nedir?

batuhann-seo-danışmanı

Web sitenizin arama motoru optimizasyonu (SEO) için çalışan ve organik trafiği ile ilgili tüm süreci yöneten kişiye, SEO Danışmanı denir. SEO Danışmanı temelinde sitenin organik ziyaretçi trafiğini artırmak ve markanızın daha bilinir olması için çalışmalar yapmaktadır. Organik trafiğiniz ile doğru orantılı olarak da müşteri ve sipariş oranlarınızda artacaktır.

Seçtiğiniz SEO danışmanı, firmanızın internetteki online itibarını ve prestijini daha etkin yöneterek firmanız ile hedef kitleniz arasında etkili bir iletişim oluşturmanızı mümkün kılar. Arama motorlarında görünümünüzün daha üst sıralarda görünmesini sağlayacak olan teknikleri kullanan kişilere SEO danışmanı ismi verilir. Bu süreç için verilen danışmanlık modeline ise SEO Danışmanlığı adı verilmektedir.

 

 

seo-danışmanlığı

 

SEO Danışmanlığı Almak Neden Önemlidir?

Her web sitesinin ve her projenin kendine has yapısı olması sebebiyle projeye özel çalışma yapılması oldukça önemlidir. İyi bir SEO Danışmanı, projeyi tabi tutacağı analizler neticesinde, doğru bir çalışma planı oluşturarak işlemlerine başlamalıdır. Size özel SEO Danışmanlığı hizmeti için, gelin sektörünüze özel SEO stratejinizi bugün belirleyelim. Unutmayın! İyi bir SEO Danışmanı arama motoru optimizasyonu’nun her şeyidir. Ücretsiz site analizi talebi için, bize WhatsApp üzerinden yazmanız yeterlidir. Ayrıca hala incelemediyseniz: SEO Rehberi içeriğimize mutlaka göz atın.

 

SEO Çalışmaları Nelerdir? SEO Sitenize Neler Sağlar?

SEO çalışmaları, site içi SEO ve site dışı SEO çalışmaları olmak üzere ikiye ayrılır. Site içi SEO, web sitenizin tasarımı ve yazılımının yanında kullanıcı deneyimi ve hız iyileştirmeleri ile sitenin bütününü kapsamlı olarak revize edilmesi sürecini kapsar. Site dışı SEO çalışmaları ise site dışından gelen bağlantılar ve görsel materyaller, sosyal medya imlemeleri, forumlar ve bloglar gibi benzer biçimde çeşitli kaynaklar üzerinden siteye ziyaretçi akışı sağlayarak sitenizin tanınmasını ve standardını artırmaya yönelik bir çalışmadır. Ancak burada unutulmaması gereken en önemli unsurun, gelen her bağlantı yani linkin sitenize fayda sağlamayacağıdır. Herkesin kolaylıkla link alabildiği yerlerden sitenize link almamanız gerekir.

 

seo-danışmanlığı

 

Google Ads’e Reklam Vermek, SEO Çalışmalarına Katkı Sağlar Mı?

SEO için yapılan çalışmalar, doğru beslenmediği sürece tek başına bir varlık gösteremez. Google’ın size ilk sayfadaki sıralamalarda yer verebilmesi için, her şeyi doğru yapıyor olsanız dahi gerçek kullanıcıların verdiği sinyallere her zaman ihtiyaç vardır. SEO Danışmanlığı hizmetinizin doğru ve kesin sonuç verebilmesi için, sürecin mutlaka Google Ads reklamları ile beslenmesi gerekir.

Çünkü Google; reklamlarla gelen son kullanıcıların verdiği sinyalleri çok daha kolay analiz edip, siteniz hakkında daha hızlı ve kolay bilgi sahibi olabilmektedir. O sebeple mutlaka tüm çalışmalar, Google Ads ile desteklenmelidir. Google Ads Reklam Danışmanlığı ile ilgili bilgi almak için hizmet sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

SEO HİZMET FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Her web sitenin sektörel olarak birbirinden farklı olduğu gibi, her SEO sürecide birbirinden farklıdır. Fiyatlarının hesaplanması birkaç temel unsura dayanır.

 • Sektördeki aranma hacimlerinin yoğunluğu fiyatlandırmayı etkiler.
 • Sektörlerin büyüklüğü ve rekabet hacimlerinin zorluğu fiyatlandırmayı etkiler.
 • Web sitenin mevcut sıralama durumları ve süreç durumları fiyatlandırmayı etkiler.

SEO Danışmanlığını, Doğru Ajanstan Alın!

seo-danışmanı-batuhann

SEO Süreçleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 1. Arama motoru optimizasyonu SEO’da başarılı olmanın net bir süresi var mıdır?

  Her sektörün büyüklüğü ve rekabeti farklı olduğu için, süreç analizi yapıldıktan sonra ortalama bir süre verilebilir. Ancak unutmamak gerekir! Kimse Google çalışanı değildir ve süreçler öngörülemeyen sebeplerle uzayıp/kısalabilir.

 2. Hangi süreden sonra SEO çalışması yapılması doğrudur?

  Güncel hayatımızda nasıl eski markalara daha fazla güveniyor ve marka ismiyle ticaretin daha güvenli olduğunu düşünüyor isek… Google’ın da böyle bir algısı ve çalışma mantığı vardır. Google’ın her websiteyi tanıma ve öğrenme süreci vardır. Bu sebeple, ben henüz 2 ayını doldurmamış yeni siteler için çalışma yapmamaktayız.

 3. Sitemizin tasarımındaki ve hızındaki problemleri iyileştiriyor musunuz?

  Google’ın websiteler’de önemsediği 2 temel unsur; kullanıcı deneyimi (UI&UX) ve sayfaların hızlı açılması konusudur. Süreç analizinizi ve planlamanızı yaparken, websitenizdeki iyileştirilmesi gereken noktaları tespit ediyoruz. Ardından siteniz üzerindeki kullanıcı deneyimini ve dolaylı olarak aksiyonu artıracak iyileştirmeleri ve hız sorununuzu kalıcı olarak çözüyoruz.

 4. Yaptığınız çalışmalardan sonra Google tarafından cezalandırılma durumu var mı?

  SEO süreci doğal olduğu taktirde, Google tarafından desteklenen bir süreçtir. O sebepledir ki, kendi kendinize ya da işin ehli olmayan kişiler tarafından yapılan çalışmalar ve yürütülen süreçler daima risklidir. İşinin ehli olan bir ajanstan, SEO Danışmanlığı hizmeti almak bu sebeple en elzem konudur.

DAHA FAZLA BİLGİYE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

Ücretsiz bilgi almak için, bizi hemen arayın.

Bazı Müşterilerimiz;

batuhann-referanslar

Ofisimize Kahveye Bekliyoruz;