SEO Danışmanlığı ve SEO Danışmanı

SEO Danışmanlığı ve SEO Danışmanı

Search Engine Optimization, Türkçe’de bilinin karşılığı Arama Motoru Optimizasyonu. SEO çalışması ile amaç web sitenin organik trafiğini artırmaktır. SEO danışmanlığı, sitenize ve size özel bir SEO danışmanını birim/maliyet ile kiralayarak sizin için çalışmasını sağlamanızdır. Sitenizin tüm eksik analizini, hatalarınızı ve yapılması gerekenleri sektörünüze ve size özel olarak sunan bir hizmet olarak nitelendirilebilir. SEO Danışmanı seçerken, çok dikkatli olunmalıdır.

Seçtiğiniz danışman, firmanızın internetteki online itibarını ve prestijini daha etkin yöneterek firmanız ile hedef kitleniz arasında etkili bir iletişim oluşturmanızı mümkün kılar.

seo-danışmanlığı

SEO Danışmanlığı Hizmetinde, SEO Danışmanı Seçimi Neden Önemlidir?

Her web sitesinin ve her projenin kendine has yapısı olması sebebiyle projeye özel çalışma yapılması oldukça önemlidir. İyi bir SEO Danışmanı, projeyi tabi tutacağı analizler neticesinde, doğru bir çalışma planı oluşturarak işlemlerine başlamalıdır. Size özel SEO Danışmanlığı hizmeti için, gelin sektörünüze özel SEO stratejinizi bugün birlikte belirleyelim. Unutmayın! İyi bir SEO Danışmanı arama motoru optimizasyonu’nun her şeyidir. Ücretsiz site analizi talebi için, bana WhatsApp üzerinden yazmanız yeterlidir. Ayrıca hala incelemediyseniz: SEO: Arama Motoru Optimizasyonu içeriğime mutlaka göz atın.

 

SEO Danışmanlık Hizmetinde Neler Sağlıyorum?

 • Sektör, rakipler ve rekabet analizi
 • Hedef anahtar kelimelerin araştırılması ve belirlenmesi
 • Site içi optimizasyon
 • Tüm imlemelerin yeniden inşası
 • Site hızı analizi, önerileri ve optimizasyonu
 • SEO testleri ve site denetimleri
 • Çeşitli izleme ve iyileştirme optimizasyonları (UI/UX)
 • Arama motorları tarafından alınmış cezaları iyileştirme
 • Sayfalama ve yinelenen içerik düzenlemesi
 • Eski, güncelliğini yitirmiş ve kırık linklerin düzenlenmesi
 • Görseller ve gömülü videolar için optimizasyon
 • Yol haritası belirleme ve raporlama

 

seo-danışmanlığı-hizmeti

SEO Danışmanlığı Size ve Sitenize Neler Sağlar?

SEO çalışmaları genel olarak site içi SEO ve site dışı SEO olmak üzere ikiye ayrılır. Site içi SEO, web sitenizin tasarımı ve yazılımı yanında kullanıcı deneyimi ve hız iyileştirmeleri ile mevcuttaki içeriklerinin kapsamlı olarak revize edilmesi sürecini kapsar. Site dışı SEO ise site dışından gelen bağlantılar ve görsel materyaller, sosyal medya, forumlar ve bloglar benzer biçimde çeşitli kaynaklar üzerinden siteye ziyaretçi akışı sağlayarak sitenizin tanınmasını ve standardını artırmaya yönelik bir çalışmadır.

Google Ads’e Reklam Vermek, SEO Çalışmalarına Katkı Sağlar Mı?

SEO için yapılan çalışmalar, doğru beslenmediği sürece tek başına bir varlık gösteremez. Google’ın size ilk sayfadaki sıralamalarda yer verebilmesi için, her şeyi doğru yapıyor olsanız dahi gerçek kullanıcıların verdiği sinyallere her zaman ihtiyaç vardır. SEO Danışmanlığı hizmetinizin doğru ve kesin sonuç verebilmesi için, sürecin mutlaka Google Ads ile pekiştirilmesi gerekir.

Çünkü Google; reklamlarla gelen son kullanıcıların verdiği sinyalleri çok daha kolay analiz edip, siteniz hakkında daha hızlı ve kolay bilgi sahibi olabilmektedir. O sebeple mutlaka tüm çalışmalar, Google Ads ile desteklenmelidir.

 

SEO Danışmanlığı Fiyatları Nasıl Hesaplanıyor?

Her web sitenin birbirinden farklı olduğu gibi, her SEO sürecide birbirinden farklıdır. Fiyatlarının hesaplanması birkaç temel unsura dayanır.

 • Aranma hacimlerinin yoğunluğu fiyatlandırmayı etkiler.
 • Sektörlerin büyüklüğü ve rekabet hacimlerinin zorluğu fiyatlandırmayı etkiler.
 • Websitenin mevcut sıralama durumları ve süreç durumları fiyatlandırmayı etkiler.

 

SEO Danışmanlığı Süreçleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 1. Arama motoru optimizasyonu SEO’da başarılı olmanın net bir süresi var mıdır?

  Her sektörün büyüklüğü ve rekabeti farklı olduğu için, süreç analizi yapıldıktan sonra ortalama bir süre verilebilir. Ancak unutmamak gerekir! Kimse Google çalışanı değildir ve süreçler öngörülemeyen sebeplerle uzayıp/kısalabilir.

 2. Hangi süreden sonra SEO çalışması yapılması doğrudur?

  Güncel hayatımızda nasıl eski markalara daha fazla güveniyor ve marka ismiyle ticaretin daha güvenli olduğunu düşünüyor isek… Google’ın da böyle bir algısı ve çalışma mantığı vardır. Google’ın her websiteyi tanıma ve öğrenme süreci vardır. Bu sebeple, ben henüz 2 ayını doldurmamış yeni siteler için çalışma yapmamaktayım.

 3. Sitemizin tasarımındaki ve hızındaki problemleri iyileştiriyor musunuz?

  Google’ın websiteler’de önemsediği 2 temel unsur; kullanıcı deneyimi (UI&UX) ve sayfaların hızlı açılması konusudur. Süreç analizinizi ve planlamanızı yaparken, websitenizdeki iyileştirilmesi gereken noktaları tespit ediyorum. Ardından siteniz üzerindeki kullanıcı deneyimini ve dolaylı olarak aksiyonu artıracak iyileştirmeleri ve hız sorununuzu kalıcı olarak çözüyorum.

 4. Yaptığınız çalışmalardan sonra Google tarafından cezalandırılma durumu var mı?

  SEO süreci doğal olduğu taktirde, Google tarafından desteklenen bir süreçtir. O sebepledir ki, kendi kendinize ya da işin ehli olmayan kişiler tarafından yapılan çalışmalar ve yürütülen süreçler daima risklidir. İşinin ehli olan birinden, SEO Danışmanlığı hizmeti almak bu sebeple en elzem konudur.

DAHA FAZLA BİLGİYE Mİ İHTİYACINIZ VAR?

Ücretsiz bilgi almak için, beni hemen arayın.

SEO Hizmetinizi, Doğru Uzmandan Alın!

seo-danışmanı-batuhann

Referanslarım Kimler?

batuhann-referanslar

Ofisim Nerede?