SEO Danışmanlığı

seo danışmanlığıSEO Nedir?

SEO danışmanlığı hizmeti almak için bana ulaşan müşteri adaylarının tamamı öncelikle “SEO nedir?” diye soruyor. Birçok kişi gündelik hayatın içerisinde SEO kelimesini sıkça duyuyor olsa da, gerçekte tam olarak ne anlama geldiğini bilmiyor. SEO, Search Engine Optimization kısaltmasıdır. Türkiye de ise, arama motoru optimizasyonu olarak bilinir. Web sitenizi ya da markanızı Google ve diğer arama motorlarında ön planda çıkartmak istiyorsanız, işte tam bu sebeple SEO çalışmaları yapılmalıdır.

SEO çalışmaları, arama motorlarının bir web sitesi hakkında bilgi sahibi olup onu yukarıya taşımasını öncelik tanıyan hizmet olarak tanımlanabilir. Arama motoru optimizasyonu yani SEO ile amaç web sitesinin değerini artırarak arama motorlarında daha üst sıralara çıkması ve dolayısı ile site ziyaretçi sayısının artırılmasıdır.

2 tip SEO içeriği mevcuttur. İlki site içi SEO ve ikincisi site dışı SEO çalışmalıdır. Bu 2 içerik, arama motorlarında yükselmek adına yapılan işlemlerin tamamını kapsamaktadır. Elbette bu süreç büyük firmalar için farklılık gösterebilirken, burada arayış daha çok kurumsal SEO danışmanlığı üzerine olmalıdır.

 

seo danışmanlığı

SEO Danışmanlığı Nedir?

SEO danışmanlığı, sitenize ve size özel bir SEO uzmanını birim/maliyet ile kiralayarak sizin için çalışmasını sağlamanızdır. Sitenizin tüm eksik analizini, hatalarınızı ve yapılması gerekenleri sektörünüze ve size özel olarak sunan bir hizmet olarak nitelendirilebilir.

SEO danışmanlığı kapsamında site içi optimizasyon, site dışı optimizasyon, backlink analizi, backlink temizliği, rakip analizi, anahtar kelime analizi, sosyal medya analizi gibi birçok dijital faktörde raporlamalar sunarak sizlere rehberlik etmektedir. Bu sayede firmanızın internetteki online itibarını ve prestijini daha etkin yöneterek firmanız ile hedef kitleniz arasında etkili bir iletişim aracı oluşturmanız mümkündür.

 

Peki SEO’ya Nereden Başlamalıyım?

Öncelikle “SEO Nedir?” sorusuna cevap vermeye çalıştım. Tabi ki ne kadar derinlemesine de anlatsam, bu bir danışmanlık hizmetidir. Her web sitesinin, her projenin kendine has yapısı olması nedeniyle, projeye özel çalışma yapılması önemlidir. İyi bir uzman, projeyi tabi tutacağı analizler neticesinde, doğru bir çalışma planı oluşturarak, işlemlerine başlamalıdır. “Nasıl olacak bu iş?” ve “Bu işi nasıl yapacağız?” gibi soruları kafanıza takmanıza gerek yok. Bireysel ya da kurumsal SEO danışmanlığı hizmetlerim için, gelin sektörünüze özel SEO stratejinizi bugün birlikte belirleyelim.

 

Eğer sizde aşağıdaki yazacağım maddeleri içeren bir kurumsal SEO danışmanlığı hizmeti arıyorsanız, doğru yerdesiniz…

NELER YAPIYORUM?

 • Sektör, rakipler ve rekabet analizi
 • Hedef anahtar kelimelerin araştırılması ve belirlenmesi
 • Site içi optimizasyon
 • Tüm imlemelerin yeniden inşası
 • Site hızı analizi, önerileri ve optimizasyonu
 • SEO testleri ve site denetimleri
 • Çeşitli izleme ve iyileştirme optimizasyonları (UI/UX)
 • Arama motorları tarafından alınmış cezaları iyileştirme
 • Sayfalama ve yinelenen içerik düzenlemesi
 • Eski, güncelliğini yitirmiş ve kırık linklerin düzenlenmesi
 • Görseller ve gömülü videolar için optimizasyon
 • Yol haritası belirleme ve raporlama

SEO ve Google Ads ile ilgili danışmanlık hizmetlerim için: hi@batuhann.com adresime mail atabilirsiniz.