SEO Danışmanlığı Nedir? SEO Danışmanı Nedir?

google-seo-danışmanlığı-nedir

seo-danışmanlığı-nedir

SEO Danışmanlığı Nedir?

Search Engine Optimization yani Türkiye’de bilinen adıyla Arama Motoru Optimizasyonu, sitelerin daha yüksek konumlarda sıralama alması için yapılan çalışma bütünüdür. Her web site sahibi, sitesinin daha fazla organik ziyaretçi alması için ilk sayfada ve iyi bir konumda yer almak ister. Çünkü SEO size para harcamadan, müşteri kazanma ve ürün satabilme imkanı tanır. SEO Danışmanlığı; arama motorlarının bir web sitesi hakkında daha fazla bilgi sahibi olup, onu yukarıya taşımasına öncelik tanıyan hizmet olarak tanımlanabilir.

Arama motoru optimizasyonu SEO ile amaç; web sitesinin değerini/otoritesini arama motorlarında artırarak, daha üst sıralarda yer almasını ve arama motorlarının siteyi daha görünür hale getirmesini sağlamaktır. SEO Danışmanlığı kısaca; web sitelerin ilk sayfada yer alması için sağlanan danışmanlık modeline verilen isimdir. 

 

SEO Danışmanı Nedir ve Kimdir?

Web sitenizin arama motoru optimizasyonu (SEO) için çalışan ve organik trafiği ile ilgili tüm süreci yöneten kişiye, SEO Danışmanı denir. Yani SEO Danışmanı temelinde sitenin organik ziyaretçi trafiğini artırmak ve markanızın daha bilinir olması için çalışmaktadır. Organik trafiğiniz ile doğru orantılı olarak da müşteri ya da sipariş oranlarınızda artacaktır. Arama motoru optimizasyonu SEO ile ilgili danışmanlık hizmetim ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak için, SEO Danışmanlığı sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

 

Nasıl SEO Danışmanı Olunur?

Öncelikli olarak SEO alanında kendinizi geliştirmeniz gerekmektedir. Temelinde arama motorlarının, kullanıcılardan neler istediğini öğrenerek sürece başlayabilirsiniz. Bunun için; SEO: Arama Motoru Optimizasyonu Nedir? SEO Nasıl Yapılır? içeriğime ve SEO Rehberi: 2021’in Yükseliş Garantili En Kapsamlı SEO Rehberi içeriğime hemen göz atabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz. Bol şanslar dilerim.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir