Yakın tarihte internetteki algoritmaların kargaşasını duydunuz mu? Google geçtiğimiz günlerde SEO dünyasını sallayan yeni bir güncelleme yayınladı. Faydalı İçerik Güncellemesi. Bu güncelleme Google tarafından yüksek kaliteli içerik üreten web sitelerini ödüllendirmek için geliştirildi. Ayrıca hala incelemedi iseniz SEO Danışmanlığı hizmetimize mutlaka göz atın.

 

Google’ın Faydalı İçerik Güncellemesi nedir?

Google’ın Faydalı İçerik Güncellemesi, insanlar için yazılmış yüksek kaliteli içerik üreten web sitelerini ödüllendirmek için tasarlanmış yeni bir algoritma güncellemesidir.

Geçmişte birçok şirket SERP’lerde üst sıralarda yer almak için içerikler üretmekteydi. Bu, web sitesi trafiği için harika olsa da, gerçekten satın alma niyeti olan kişilerden trafik almıyordu. Kesinlikle SEO ve anahtar kelimeler göz önünde bulundurularak yazılan içerik, genellikle insan dokunuşundan eksiklerdi.

İçerik, okuyucunun aradığı bilgileri sağlamaya ve hazmetmesini kolaylaştırmaya odaklanmaktadır. Anahtar kelimeler doğal olarak dahil edilebilirken, içerik SERP sıralamasından çok insan bileşenlerine odaklanmalıdır.

İçeriğin kaliteli sayılabilmesi için bilgilendirici, iyi yazılmış olması ve okuyucuya değer sağlaması gerekiyor. Bu güncelleme ile aslında “arama sonuçlarımızda üst sıralarda yer almak istiyorsanız faydalı içerikler üretmelisiniz” diyorlar.

 

 

Google’ın Faydalı İçerik Güncellemesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 

1-İçeriği güncellemek SEO’yu geliştirir mi?

Evet, içeriğinizi güncellemek sıralamanızı olumlu yönde etkileyebilir. Google, taze, alakalı ve ilgi çekici içeriğe sahip web sitelerini tercih eder. İçeriğinizi düzenli olarak güncelleyerek, web sitenizin aktif ve sıralamaya değer olduğunu Google’a bildirirsiniz. Güncellemeler, bozuk bağlantıların güncellenmesini ve kaldırılmasını, önceki bir tarih veya yıldan söz edilenlerin kaldırılmasını ve eski resimlerin güncellenmesini içerebilir.

 

2-İçeriğimi ne sıklıkla güncellemeliyim?

İçeriğinizi ne sıklıkta güncellemeniz gerektiğine dair kesin ve hızlı bir kural yoktur. Hatırlanması gereken en önemli şey, güncellemenin içeriğinizi taze ve alakalı tutulmasıdır.

Belirli bir yıl için bir trend içeriğiniz varsa, o parçaya geri dönüp bir sonraki yıl için güncellemek üzere bir hatırlatıcı ayarlayın.

Sonuç olarak; yapabileceğiniz en iyi şey, hangi gönderilerin okunup okunmadığını görmek için web sitenizin trafiğine bakmaktır. Tüm bu içeriği siz oluşturdunuz, boşa gitmesine izin vermeyin. Güncellemek, Google’a yararlı olduğuna dair sinyaller verir ve sıralamanızın yükselmesine yardımcı olur .

 

3-İçeriğimi nasıl daha faydalı hale getirebilirim?

Google’ın Yararlı İçerik Güncellemesini karşılamanın en iyi yollarından biri, her zaman geçerli olan içerik oluşturmaya odaklanmaktır .

Eskimeyen konuların bazı örnekleri şunları içerir:

  • Nasıl yapılır kılavuzları
  • Listeler
  • Ipuçları ve püf noktaları
  • Ürün incelemeleri

Her zaman güncel içerik oluşturarak, içeriğinizin her zaman hedef kitleniz için alakalı ve yararlı olmasını sağlayabilirsiniz.

Bu, Google’a içeriğinizin her zaman alakalı olduğunu gösterecek ve bu da SEO’nuzu iyileştirmeye yardımcı olacaktır.

 

4-SEO’daki Google güncellemeleri nelerdir?

Google güncellemeleri, şirketin algoritmalarında yaptığı değişikliklerdir. Bu güncellemelerin SEO’nuz üzerinde büyük bir etkisi olabilir, bu nedenle onlar hakkında güncel kalmak önemlidir.

En yeni ve önemli Google güncellemelerinden bazıları şunlardır:

 

5-Google yeni içeriği sever mi?

Evet, Google yeni içeriği sever. Aslında, SEO’nuzu iyileştirmenin en iyi yollarından biri, düzenli olarak yeni, alakalı ve ilgi çekici içerik yayınlamaktır.

Yeni içerik Google’a web sitenizin aktif ve sıralamaya değer olduğunu gösterir. Ek olarak, size yeni anahtar kelimeler ve kelime öbekleri için sıralama yapma fırsatı verir. Sadece içeriği sitenizde çoğaltmadığınızdan ve yinelenen içerikler oluşturmadığınızdan emin olun.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

top