Google Ads Reklam Ajansı Danışmanlığı

Google Ads kısaca kendi seçtiğiniz reklam tipini, belirlediğiniz bütçe ile seçtiğiniz hedef kitleye sunmanızı sağlar. Google Ads reklamları arasında; metin reklamları, görsel reklamlar, duyarlı reklamlar ve YouTube reklamları en çok tercih edilen reklam modelleridir. Google Reklam Ajansı arayışınız için bizimle iletişime geçin.

Dönüşüm Odaklı Google Ads Reklamcılığı

Reklamınız gösterildiğinde değil, tıklanıldığında size ücret yansıması olmaktadır. Tıklama ücretleri, ilgili anahtar kelimenizin rekabet durumuna göre şekillenmektedir. Eğer rekabeti çok olan bir alanda arama ağı reklam vereni olacak iseniz, çok iyi bir Google Ads optimizasyonuna ihtiyacınız vardır. Google’a en yüksek reklam teklifini siz veriyor olsanız dahi, Google sizin reklamınızı en ön sırada gösterme garantisini asla vermez. Arama ağı reklam sıralaması; reklam kalite puanı, reklam alaka düzeyi ve sayfa hızı ile belirlenir. Burada çok iyi bir Google Ads Reklam Ajansına ihtiyaç vardır. Bu süreçleri yöneten ve hizmet veren yerlere, Google Reklam Ajansları denir.

Google Ads Reklam Danışmanlığı Nedir?

Google Ads Danışmanlığı, Google’ın reklam servisi için verilen danışmanlık hizmeti modelidir. Google Ads Reklam Danışmanı kısaca size; Google reklamlarının planlanması ve yapılandırılması ile sektörünüze ve size özel bir danışmanlık sunmaktadır. Bu hizmet sunulurken, maliyetlerinizin artmaması ve rakiplerinizden geri kalmamanız adına oldukça dikkatli olunmalıdır. Aksi taktirde harcamalarınız çok yüksek olsa bile geri dönüşleriniz beklentinizin çok altında kalabilir. Ajansımız Google’ın resmi çözüm ortağıdır.

Google Ads Reklamlarına Nereden Başlamalıyım?

Her web sitesinin, her projenin kendine has yapısı olması sebebiyle projeye özel çalışma yapılması önemlidir. İyi bir Google Ads Reklam Ajansı, projeyi tabi tutacağı analizler neticesinde, doğru bir çalışma planı oluşturarak işlemlerine başlamalıdır.

Size özel Google Ads reklam danışmanlığı hizmeti için, gelin sektörünüze özel stratejinizi bugün birlikte belirleyelim.

Google Ads Hizmetine Neler Dahildir?

Google Ads Reklam Danışmanlığı hizmeti bütünleşik süreci kapsamaktadır. Hemen inceleyin.

Google Ads hizmetimizi etkili kılan şey nedir?

Arama Amacını Eşleştirin

Doğru anahtar kelimeleri seçmek sizi yalnızca bir yere kadar götürecektir. Hedef anahtar kelimelerinizin arama amacını, tıklamaları yatırım getirisine dönüştüren reklam metni, CTA'lar ve açılış sayfalarıyla nasıl eşleştireceğimizi anlıyoruz.

Deneyimli PPC Yönetimi

Daha önce hiç sonuç almadıysanız neyin işe yaradığını nasıl bileceksiniz? Google Ads hesap yöneticilerimiz, çeşitli sektörlerde başarılı kampanyaları yönetme konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir. Ve bunu destekleyecek mutlu müşterilerimiz var.

Google Resmi İş Ortaklığı

Bir Google Partner ajansıyla çalışmak size avantaj sağlar. Yalnızca tüm Google reklamcılığı türlerinde sertifikalı olmakla kalmıyoruz, aynı zamanda Google tarafından sağlanan doğrudan desteğe ve diğer kaynaklara da erişebiliyoruz. Kampanyalarınız bu özel içeriden öğrenilen bilgiden doğrudan yararlanır.

“Eğer gerçekten ne istediğinizi biliyorsanız, ait olduğunuz yer Batuhan Bey ve ekibi olacaktır. Kaygı duymayın, arkanıza yaslanın ve sonuçlara odaklanın.”

PAZARLAMA DİREKTÖRÜ
Ayşe T. (Zarra Home)

Ücretli Arama Ağı Reklamları size neler kazandırabilir?

%44

Arama Ağı Reklamları yapmaya başlayan işletmelerin marka bilinirliğindeki büyüme oranı.

%100

Arama sonuçları sayfasındaki toplam tıklamaların oranıdır. Tek başına SEO’ya bağımlı kalmanın olası satış potansiyelinizi sınırladığının kanıtıdır.

%82

Arama Ağı Reklamlarına yapılan tıklamaların oranı satın alma olasılığını artırıyor ve bu da daha iyi olası satışlar sağlıyor.

FAQ

Google Ads Süreçleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ücretli arama, arama motoru sonuç sayfalarının (SERP’ler) üst kısmında görünen çevrimiçi reklamları içeren bir dijital pazarlama stratejisidir. Ücretli arama reklamları genellikle organik arama listelerine benzer ancak bunları reklam olarak ayıran bir etikete sahiptir.

Ücretli arama yönetimi hizmetleriyle, kampanyalarınızı titizlikle inceleyip analiz edecek ve bunların iş hedeflerinizle uyumlu olmasını sağlayacak uzmanlardan oluşan özel bir ekip bekleyebilirsiniz. Sürekli optimizasyon sayesinde, reklamlarınızın etkinliğini en üst düzeye çıkaracak ve doğru zamanda doğru hedef kitleye ulaşacak şekilde ince ayarlar yapacaklardır.

Ücretli arama ağı reklamları söz konusu olduğunda Google Ads, sürecin nasıl işlediğine dair önemli bir örnek teşkil ediyor. Google Ads, reklamverenlerin reklamlarının görünmesini istedikleri belirli anahtar kelimeler için teklif vermelerine olanak tanır. Bir kullanıcı Google’da arama yaptığında platform, hangi reklamların görüntüleneceğini belirlemek için anahtar kelimeler, reklam ayarları, teklifler ve reklam kalite puanı gibi çeşitli faktörleri kullanır.

Ücretli arama, çeşitli nedenlerden dolayı pazarlama stratejinize gerçekten değerli bir katkı olabilir: Hedef Kitle Araştırması, Hassas Hedefleme, Hızlı Sonuçlar, Dönüşüm Hunisinin En Sondaki Potansiyel Müşteriler, Organik Arama Sonuçlarının Tamamlanması. İşletmeler, ücretli aramanın avantajlarından yararlanarak hedef kitlelerini etkili bir şekilde hedefleyebilir, nitelikli potansiyel müşteriler oluşturabilir, daha hızlı sonuçlar elde edebilir ve genel çevrimiçi görünürlüklerini ve dönüşüm oranlarını artırabilir.

Bilgisi olsun ya da olmasın herkes Google’a kolaylıkla reklam verebilir. Google yeni reklam verecek olan kullanıcıları/müşterileri kazanmak adına 2 mod ile reklam vermeyi sağlamaktadır. Bunlardan ilki Akıllı Mod ve ikincisi ise Uzman Modudur.

Akıllı mod ile verilen reklamların tamamı “geniş eşleme” ile yayına çıkar. Bu size daha fazla para harcatır iken kitlenize ulaşmanızı neredeyse imkansız kılar. Uzman modu ile reklam vermek ise doğru yönetilmesi gereken zorlu bir süreçtir. Kısacası herkes Google’a reklam verebilir ancak herkes Google’a verimli reklam veremez. Google reklamlarına çok para harcıyor olsanız dahi, reklamlarınız doğru hedef kitleye ulaşmadığı için dönüşümleriniz ve telefon çağrılarınız hep düşük kalacaktır. Gelin işinizi birlikte büyütelim. 

Şirketiniz için daha fazla gelir elde edin!

Birlikte yol yürüdüğümüz bazı özel markalar;