Google Ads Nedir? Google Ads Danışmanlığı Hizmeti Nedir?

google-ads-nedir

google ads nedirGoogle Ads Nedir?

Google AdWords ya da yeni ismiyle Google Ads nedir? sizlere kısaca bahsedeceğim. Her gün milyarlarca insan internet ortamında farklı arama motorlarını kullanarak farklı anahtar kelimelerle aramalar yapıyorlar. Bilindiği gibi Google bu alanda halen dünya üzerindeki en çok kullanılan arama motoru konumunda.

Google Ads danışmanlığı, Google’ın reklam servisi için verilen danışmanlık hizmeti modelidir. Google Ads kısaca kendi seçtiğiniz reklam tipini, belirlediğiniz bütçe ile seçtiğiniz hedef kitleye sunmanızı sağlar. Ads reklamları arasında; metin reklamları, görsel reklamlar, duyarlı reklamlar ve Youtube reklamları en çok tercih edilen reklam modelleridir.

Reklamınız gösterildiğinde değil, tıklanıldığında size ücret yansıması olmaktadır. Tıklama ücretleri, ilgili anahtar kelimenizin rekabet durumuna göre şekillenmektedir. Eğer rekabeti çok olan bir alanda arama ağı reklam vereni olacak iseniz, çok iyi bir Google Ads optimizasyonuna ihtiyacınız vardır. Google’a en yüksek reklam teklifini siz veriyor olsanız dahi, reklamınızı en ön sırada gösterme garantisini asla vermez. Google arama ağı reklam sıralaması; reklam kalite puanı, reklam alaka düzeyi ve site/sayfa hızı ile belirlenir. Burada çok iyi bir Google Ads danışmanlığı hizmetine ihtiyacınız vardır. Google Ads danışmanlığı hizmetim ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olmak için, Google Ads danışmanlığı sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir